Palkintogaala 1/24

Artikkeli

Liiga

Kultaa: HC SpeddyCat
Hopeaa: PePo
Pronssia: Last Dance

Miellyttävin vastustaja: Las Vegas, HC SpeddyCat & Manhattan
Epämiellyttävin vastustaja: PePo
Viihdyttävintä kiekkoa pelaava joukkue: Manhattan
Kauden yllättäjäjoukkue: Thieves
Paras hyökkäys: Manhattan, PePo
Paras puolustus: HC SpeddyCat

Runkosarjan pistepörssin voittaja: burnt ja Rst, Unit
Pudotuspelien pistepörssin voittaja: miktok, PePo
Runkosarjan maalipörssin voittaja: Rst, Unit
Pudotuspelien maalipörssin voittaja: pappaus, PePo
Runkosarjan syöttöpörssin voittaja: welu, Thieves
Pudotuspelien syöttöpörssin voittaja: miktok, PePo
Paras hyökkääjä: welu, Thieves
Paras ylempi puolustaja: shed, Thieves
Paras alempi puolustaja: jim, HC SpeddyCat
Herrasmiespelaaja: jim, HC SpeddyCat
Arvokkain pelaaja joukkueelleen: Etelä, HC SpeddyCat

1. Divari

Kultaa: Anaheim Mighty Ducks
Hopeaa: Phoenix Rising
Pronssia: SC Bern

Miellyttävin vastustaja: PoU
Epämiellyttävin vastustaja: juusot, SC Bern, GHETTO BIRDS ja Phoenix Rising
Viihdyttävintä kiekkoa pelaava joukkue: Anaheim Mighty Ducks
Kauden yllättäjäjoukkue: juusot ja SC Bern
Paras hyökkäys: Anaheim Mighty Ducks
Paras puolustus: Phoenix Rising ja Anaheim Mighty Ducks

Runkosarjan pistepörssin voittaja: Arca, Anaheim Mighty Ducks
Pudotuspelien pistepörssin voittaja: Arca, Anaheim Mighty Ducks ja Donskoi, Phoenix Rising
Runkosarjan maalipörssin voittaja: Arca, Anaheim Mighty Ducks
Pudotuspelien maalipörssin voittaja: Arca, Anaheim Mighty Ducks
Runkosarjan syöttöpörssin voittaja: Ratakses, Anaheim Mighty Ducks
Pudotuspelien syöttöpörssin voittaja: Ratakses, Anaheim Mighty Ducks
Paras hyökkääjä: Arca, Anaheim Mighty Ducks
Paras ylempi puolustaja: Ratakses, Anaheim Mighty Ducks
Paras alempi puolustaja: snidi, Anaheim Mighty Ducks
Herrasmiespelaaja: rati, PoU
Arvokkain pelaaja joukkueelleen: Arca, Anaheim Mighty Ducks

2. Divari

Kultaa: Liverpool Liverbirds
Hopeaa: HC Tylykone
Pronssia: Dusted Pepe

Miellyttävin vastustaja: Kiekon Tulevaisuus ja Pohatat
Epämiellyttävin vastustaja: Wanhainkodin Munkki
Viihdyttävintä kiekkoa pelaava joukkue: Dusted Pepe
Kauden yllättäjäjoukkue: Liverpool Liverbirds
Paras hyökkäys: HC Tylykone
Paras puolustus: Wanhainkodin Munkki

Runkosarjan pistepörssin voittaja: abso, Löysät Bois
Pudotuspelien pistepörssin voittaja: Alarik, Liverpool Liverbirds
Runkosarjan maalipörssin voittaja: abso, Löysät Bois
Pudotuspelien maalipörssin voittaja: Alarik, Turisti ja Vallu
Runkosarjan syöttöpörssin voittaja: Lupaschuk, HC Tylykone
Pudotuspelien syöttöpörssin voittaja: Lupaschuk, HC Tylykone
Paras hyökkääjä: Alarik, Liverpool Liverbirds
Paras ylempi puolustaja: Lupaschuk, HC Tylykone
Paras alempi puolustaja: tuomoo, HC Tylykone
Herrasmiespelaaja: Firmino, Liverpool Liverbirds
Arvokkain pelaaja joukkueelleen: Riuku, Sinappikone

Tietoja
Kirjoittanut: Johtokunta
Julkaistu: 25.02.2024 23:52
Luettu: 420 kertaa

Kommentit (0)

Ei vielä kommentteja.

Kommentoi

Kirjaudu sisään, jotta voit kommentoida.